Onkopolisa
 

Pamiętaj o badaniach profilaktycznych!

W przypadku wielu nowotworów szansa na ich wyleczenie znacznie wzrasta, jeżeli choroba zostanie rozpoznana w jej wczesnym stadium. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby poza zdrowym trybem życia, profilaktycznie robić regularne badania przesiewowe (screeningowe).

Wśród badań przesiewowych, można rozróżnić dwa typy: badania screeningowe niespecyficzne – odnoszące się do różnych typów nowotworów oraz badania specyficzne – nakierowane na wykrywanie konkretnych nowotworów. W wypadku tych drugich, ich zakres oraz rodzaj zależny jest od tego czy dany pacjent znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na konkretny nowotwór (tj. historia zachorowań w rodzinie, badania genetyczne, ekspozycja na czynniki rakotwórcze, deficyty immunologiczne).

Podstawowym badaniem niespecyficznym, o którym często zapominamy, jest coroczne, kontrolne badanie krwi, które pozwala np. na określenie czy w organizmie istnieją ogniska zapalne (ich częścią mogą być zmiany nowotworowe). Dodatkowo do istotnego elementu profilaktyki należy dodać wizyty u lekarza rodzinnego, jeżeli nasz stan zdrowia budzi zaniepokojenie. Wizyta jest w szczególności konieczna w razie długo utrzymującego się stanu podgorączkowego, powiększonych węzłów chłonnych, wszelkiego rodzaju guzków, szybkiej i nieuzasadnionej (np. dietą) utraty masy ciała, długo utrzymującego się kaszlu czy też problemów żołądkowych, zmian na skórze i silnych ognisk bólu.

W zależności od rodzaju nowotworu stosuje się inne badania pozwalające na postawienie diagnozy. Zakres badań profilaktycznych powinien być także zróżnicowany ze względu na płeć. W przypadku nowotworów występujących u kobiet takich jak: rak piersi, szyjki macicy oraz nowotwór jajnika standardem powinny być: coroczna wizyta u ginekologa oraz samobadanie piersi. Z kolei u mężczyzn profilaktyka np. raka prostaty powinna polegać na corocznym badaniu wskaźnika PSA (w ramach badania krwi) oraz badaniu gruczołu krokowego. W przypadku nowotworu jelita grubego, występującego u obu płci, zalecanym badaniem przesiewowym jest badanie na krew utajoną w kale po 50 roku życia.

Niepokojące Cię objawy możesz skonsultować z lekarzem, telefonicznie lub przez wideo, w ramach Pomocy medycznej profilaktycznej dostępnej w ubezpieczeniu Onkopolisa.

Konsultacja medyczna – Jacek Gleba, Lekarz Medycyny Rodzinnej.

Materiał przygotowany przez firmę Europ Assistance Polska.

Ikona Facebook

Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa, NIP 2090001167, KRS 0000310719; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy i wpłacony: 27 000 000 PLN.

Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. z siedzibą ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa, NIP 2090001173, KRS 0000310692; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy i wpłacony: 24 250 000 PLN.

Ważne telefony i adresy

  • Obsługa klienta, reklamacje

801 888 188 lub 22 557 44 71
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8:00 - 19:00

lub na adres e-mail
  obsluga.klienta@aviva.pl

  • Zgłoszenie roszczenia

801 888 188 22 557 44 71
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8:00 - 19:00

  • Centrum Alarmowe
    dla ubezpieczenia NA PODRÓŻ

22 205 50 95

dla ubezpieczeń podróżnych w ramach kart kredytowych:

22 205 50 51

  • Informacja o ofercie i zawarcie umów ubezpieczenia

1 9999 61 81 19999
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8.00 - 19.00

  • Inspektor Ochrony Danych:

Katarzyna Wiśniewska
inspektordanych@santander.aviva.pl

* opłata zgodna z taryfą danego operatora

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne Ubezpieczenie turystyczne

Poczuj się bezpiecznie – niezależnie od tego, gdzie podróżujesz.

Jeżeli wybierasz się w podróż zagraniczną i potrzebujesz ochrony ubezpieczeniowej wybierz ubezpieczenie Na Podróż.

Kup
NNW Dla Bliskich Dla Bliskich

Finansowe wsparcie dla Twojej rodziny i najbliższych

Zamów kontakt

Administratorem danych osobowych jest Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm