Onkopolisa
 

Aktywny wypoczynek na plaży

Konsultacja – Mirek Dembiński, Trener Personalny, Head Coach Crossfit MGW

Lato to czas odpoczynku, zachęcamy aby podczas pobytu na plaży odpoczywać, ale aktywnie! Poniżej znajdziecie 10 aktywności, które z powodzeniem możecie uprawiać na plaży i mieć przy tym dużo zabawy.

1. Jogging

Bieg po piasku, (najlepiej brzegiem morza) zmęczy Ciebie bardziej niż bieg po równym terenie, ale na pewno mniej obciąży stawy. Poza aktywnością fizyczną na Twoje doskonałe samopoczucie będą wpływać też widoki, które będziesz mijać po drodze.

2. Siatkówka plażowa

Nie tylko sport drużynowy, ale też i mnóstwo zabawy – nie musisz mieć siatki, możesz z drużyną poodbijać piłkę w kręgu, albo w parze.

3. Spacer brzegiem morza

Nie zawsze musimy mieć ochotę na mocny trening. Zwykły spacer po piasku też jest aktywnością fizyczną. Spędzony w miłym towarzystwie i pięknym okolicznościach przyrody rewelacyjnie może wpłynąć na nasz nastrój.

4. Joga

Niezależnie czy to wschód słońca czy jego zachód, to dwie idealne pory dnia na jogę. Joga świetnie działa na kręgosłup, wzmacnia i rozciąga mięśnie. Jednym słowem sport dla każdego. Szum morza, uspokojony oddech to idealna recepta na harmonię duszy i ciała!

5. Budowanie w piasku

To zajęcie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Budowanie zamków z piasku, wymaga kreatywności ale i ćwiczeń. Żeby stworzyć ciekawą budowlę musimy się przemieszczać, zmieniać pozycje. To zawsze miło spędzony czas i dużo ruchu.

6. Dmuchana piłka plażowa

To aktywność dla każdej grupy wiekowej. Piłka jest lekka i dobrze się nią odbija, nie zrobi nikomu krzywdy. Można ją wziąć zarówno do wody jak i pograć nią na piasku.

7. Piłka nożna plażowa

Zasady piłki nożnej zna prawie każdy, a zasady piłki nożnej plażowej? Są podobne – też trzeba kopać piłkę, mecz trwa jednak krócej, bo 36 minut i składa się z 3 tercji po 12 minut. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny po 5 zawodników razem z bramkarzem w każdej. Ci, którzy nie przepadają za rywalizacją, a po prostu wolą dobrą zabawę, mogą po prostu kopać do siebie nawzajem w parze lub w kręgu.

8. Aktywności oferowane na plaży – Fitness/Tańce

Coraz częściej w kurortach nadmorskich odbywają się zaplanowane akcje podczas których prowadzone są również zajęcia fitness lub zajęcia taneczne. Nie bójmy się z nich skorzystać. Każda forma aktywności na plaży jest dla nas dobra, dodatkowo możemy nauczyć się jeszcze nowych kroków tanecznych, które wykorzystać przy innej okazji.

9. Frisbee

Frisbee to latający dysk, zazwyczaj o średnicy 20-25 cm. Lata on dzięki wytwarzanej sile nośnej przez różnicę ciśnienia nad oraz pod dyskiem. Zabawa ta polega na rzutach i chwytach frisbee, każdy może wziąć udział w grze.

10. Badminton

Na plaży, jeżeli nie ma specjalnego boiska z siatkę, wystarczy odbijać lotkę jak najdłużej z partnerem.

Pamiętajmy, iż przy każdej aktywności na słońcu musimy chronić się przed promieniami UV – najlepiej czapką z daszkiem oraz kremem z wysokim filtrem. Dostosujmy też aktywność do naszych możliwości fizycznych.

Ikona Facebook

Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa, NIP 2090001167, KRS 0000310719; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy i wpłacony: 27 000 000 PLN.

Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. z siedzibą ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa, NIP 2090001173, KRS 0000310692; Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy i wpłacony: 24 250 000 PLN.

Ważne telefony i adresy

  • Obsługa klienta, reklamacje

801 888 188 lub 22 557 44 71
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8:00 - 19:00

lub na adres e-mail
  obsluga.klienta@aviva.pl

  • Zgłoszenie roszczenia

801 888 188 22 557 44 71
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8:00 - 19:00

  • Centrum Alarmowe
    dla ubezpieczenia NA PODRÓŻ

22 205 50 95

dla ubezpieczeń podróżnych w ramach kart kredytowych:

22 205 50 51

  • Informacja o ofercie i zawarcie umów ubezpieczenia

1 9999 61 81 19999
Infolinia czynna w dni robocze,
w godz. 8.00 - 19.00

  • Inspektor Ochrony Danych:

Katarzyna Wiśniewska
inspektordanych@santander.aviva.pl

* opłata zgodna z taryfą danego operatora

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne Ubezpieczenie turystyczne

Poczuj się bezpiecznie – niezależnie od tego, gdzie podróżujesz.

Jeżeli wybierasz się w podróż zagraniczną i potrzebujesz ochrony ubezpieczeniowej wybierz ubezpieczenie Na Podróż.

Kup
NNW Dla Bliskich Dla Bliskich

Finansowe wsparcie dla Twojej rodziny i najbliższych

Zamów kontakt

Administratorem danych osobowych jest Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm